Pielęgnacja galanterii skórzanej.

Elementy ze skóry nieustannie cieszą się niemalejącym zainteresowaniem, dlaczego? Skórzany portfel lub pasek, czy efektowna torebka – kwintesencja elegancji, dobrego smaku i trwałości materiału. Każdy, kto marzy o skórzanych wyrobach, musi pamiętać jednak, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie skóry nie jest skomplikowanym procesem , dlatego warto systematycznie dbać o swoje skórzane przedmioty. Bez wątpienia wpłynie to na zachowanie struktury materiału w jak najlepszym stanie, a co za tym idzie – wydłuży ich żywotność.

Pielęgnacja galanterii skórzanej.

Od czego zacząć?

Aby skórzane przedmioty nie nosiły widocznych śladów użytkowania – zaleca się cykliczne czyszczenie skóry. Zastanawiasz się jak wyczyścić skórzany portfel, który każdego dnia narażony jest na rozmaite zabrudzenia? Podstawą jest wybór wyłącznie substancji przeznaczonych do skóry, preparaty innego rodzaju mogą niestety nieodwracalnie uszkodzić nasz portfel. Świetnym rozwiązaniem jest wosk do skóry naturalnej – delikatny i nie wysusza smarowanej powierzchni (gdyby tak się stało, mogłaby niestety popękać, a tego przecież nie chcemy).

Pielęgnacja w mgnieniu oka

Sprawdzonym sposobem jest kondycjoner do skóry – specjalnie przygotowana substancja na bazie tłuszczu, która nie dość, że czyści, to dodatkowo impregnuje skórę. W jaki sposób? Natłuszczona powierzchnia po wyschnięciu nabiera elastyczności, dzięki czemu staje się odporna na pęknięcia i przebarwienia. O zaletach stosowania wosku można mówić wiele i wyłącznie dobrze. Jeśli cenisz sobie ekologiczne rozwiązania, nie wahaj się – możesz sięgnąć po wosk zrobiony wyłącznie z naturalnych składników, na przykład z miodu pszczelego. Z powodzeniem wybierz go do konserwacji różnych rodzajów skóry, w tym skóry Horween. Świetnie sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów skór gładkich, sprawiając, że będą miękkie i trwalsze. Warto jest mieć go na stałe pod ręką i stosować profilaktycznie, zanim będzie za późno.

Jeśli chcesz, żeby Twoje skórzane przedmioty jak najdłużej wyglądały jak nowe, pielęgnacja skóry jest konieczna. Na szczęście nie są to czynności trudne ani skomplikowane, a naprawdę niezwykle skuteczne. Czyszczenie skóry gwarantuje jej świetny wygląd, stosowanie specjalistycznych preparatów znacznie zwiększa odporność na uszkodzenia i otarcia. Podczas podjęcia próby pielęgnacji trzeba jedynie dopasować metody do konkretnego rodzaju i stopnia zabrudzenia skóry. Należy pamiętać również, że skóra pomimo swojej trwałości jest materiałem delikatnym.