Galanteria skórzana dla wymagających

Skóra skórze nie jest równa, niestety. Współcześni producenci wyrobów garbarskich prześcigają się w pomysłach minimalizowania kosztów produkcji, co niestety wpływa na wątpliwą jakość ich wyrobów. Całe szczęście – nas to nie dotyczy! W trosce o wzorową jakość – do produkcji naszych artykułów używamy materiałów wyłącznie najwyższych standardów. Jak spośród przesyconego rynku wyodrębnić produkty o niepodważalnej randze? Czy istnieje idealna skóra naturalna? Co świadczy o renomie gatunku? Zapraszamy do lektury.

 

 Galanteria skórzana dla wymagających

 

Wyroby garbarskie – jak się w nich odnaleźć?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego skóra naturalna ma przewagę nad sztucznymi odmianami ekologicznymi, nie pozostawimy Ci żadnych wątpliwości – jest bez porównania trwalsza i efektowniejsza od imitacji. Czym naturalna skóra różni się od syntetycznych konkurentów? Popierwsze zapachem – czymś nie do podrobienia, czego nie doświadczymy w przypadku sztucznych materiałów. Po drugie skóra naturalna od spodu zachowuje lekko nitkowatą strukturę, czego zpewnością nie odnajdziemy w przypadku eko zamienników. Najistotniejszy jednak pozostaje fakt,że skóra taka jest delikatna, przyjemna w dotyku, zachowując przy tym elastyczność i trwałość.

Jakość z najwyższej półki

Wśród rozmaitych odmian skóry istnieją rodzaje, które zasługują na szczególną uwagę, odlat zyskując rzeszę wielbicieli, gotowych zapłacić za nią każde pieniądze. Pewnie zdziwisz się jakto możliwe? Zwyczajnie są one synonimem jakości. Gdzie zatem szukać prawdziwej klasy?Odpowiedź jest prosta – skóry garbowane roślinnie. Przykładowo: skóra naturalna licowa wysoką jakość zawdzięcza ekologicznej obróbce i wyłącznie naturalnym rozwiązaniom. Dlatego też zniesłabnącym powodzeniem znajduje zastosowanie podczas produkcji galanterii, obuwia, czy też w wykończeniach. Produkty wykonane ze skóry Horween są uznawane za najlepsze dostępne na współczesnym rynku, gdyż obok estetyki wyróżniają się funkcjonalnością – odpornością na wilgoći zabrudzenia. Jest ponadprzeciętnie trwała i elastyczna, dlatego też świetnie sprawdzi się do produkcji portfeli, czy pasków. Co więcej, wraz z upływem lat nie traci, a wręcz zyskuje na wartości.

Jeśli naturalna skóra leży w kręgu Twoich zainteresowań postaw na jakość. Jeśli uzupełnisz ją dodatkowo o walory estetyczne i odrobinę funkcjonalności, staniesz się szczęśliwym posiadaczem produktów ponadczasowych.